top of page

10 клас (Хлопці)

16.03.20 Розділ: Домедична допомога
Тема: Базова підтримка життя

Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів

1. Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів (10 хв.) У разі порушення прохідності дихальних шляхів, це відбувається в результаті западанні язика та нижньої щелепи, блокуванні дихальних шляхів кров’ю, блювотними масами, водою, сторонніми предметами, необхідно подбати про відновлення прохідності дихальних шляхів. Перша дія – очищення ротової порожнини:  постраждалого покласти на тверду поверхню, повернути голову на бік;  схрестити великий та, вказівний палець лівої руки, розтулити щелепи та очистити ротову порожнинну носовичком, намотаний на вказівний та  середній пальці правої руки. Очищення ротової порожнини здійснюється коловими рухами за годинниковою стрілкою. Друга дія – звільнення дихальних шляхів:  голову постраждалого в положенні лежачи на спині слід повернути прямо і максимально відкинути назад, поклавши одну руку під шию, а другою на чоло, щоб фіксувати набуте положення;  при викиданні голови назад нижня щелепа відсувається разом із коренем язика, в результаті чого прохідність дихальних шляхів відновлюється;  щоб повторно не запав язик та нижня щелепа голову хворого необхідно весь час підтримувати відхиленою назад, підложивши під шию валик. Організаційно– методичні вказівки. Розглядаючи дане питання учням показують відеоматеріали –звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів. Практично учні відпрацьовують після показу на двох заздалегідь підготовлених учнях зі складу відділення, а потім самостійно практично працюють під наглядом вчителя. Старший на робочому місці контролює учнів вказуючи на помилки та разом з ними їх виправляє. 2. Штучне дихання– та його різновиди (20 хв.) Якщо поранений не дихає або має проблеми з диханням необхідно найскоріше вжити заходів по відновленню дихання. Щоб зайнятися відновленням дихання ви і потерпілий не повинні знаходитись під вогнем противника. Прохідність дихальних шляхів другий крок алгоритму, тому необхідно швидко оцінити, чи у потерпілого немає загрозливих кровотеч з кінцівок. Накласти в разі потреби джгут. Визначити рівень свідомості пораненого. Перевірити його реакцію на подразник. Запитати його голосно, але м’яко: з вами все гаразд. Також обережно струсіть його або поплескайте його по плечу. Якщо поранений не відповідає, вам необхідно вкласти його на спину і відкрити його дихальні шляхи. Перевірка наявності дихання у пораненого метод «Дивитись–Слухати– Відчувати». Підтримуючи пораненого в положенні із закинутою головою і підведеним підборіддям, нахилитися вухом до його носа і рота, а очима стежити за рухом грудної клітини та живота. Дивитися, чи рухається грудна клітина. Слухайте, чи виходить повітря при видиху. Відчувайте, потік повітря на щоці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.03.20 Розділ: Домедична допомога
Тема: Базова підтримка життя

Повторити звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів

30.03.20 Розділ: Домедична допомога
Тема: Базова підтримка життя

Непрямий масаж серця,як спосіб відновлення діяльності

Зупинка кровообігу - допоможе непрямий масаж серця та штучне дихання 

Кожні 45 секунд в Європі стається зупинка серця. В Україні такої статистики немає, але відомо, що тільки у 2016 році 392 тисячі смертей сталося в результаті хвороб систем кровообігу, а це 67% від загальної кількості зареєстрованих смертей в Україні.

Ознаки зупинки кровообігу: раптова втрата свідомості, відсутність пульсу, блідий колір шкіри видимих частин тілу, відсутність пульсу. 

Допомога має надійти в перші хвилини після нападу. Швидка може не встигнути. 

Що робити: 

Непрямий масаж серця та штучне дихання може допомогти запустити систему кровообігу до приїзду Швидкої. 

Непрямий масаж серця - простий захід, який не потребує ніякого обладнання і виконується в будь-яких умовах, одразу після виявлення зупинки кровообігу. Він допоможе підтримати або відновити життєдіяльність людини.

Постраждалого необхідно покласти на спину на тверду жорстку поверхню. Голову потерпілого максимально закидають назад. Підборіддя повинно бути майже на одній лінії з шиєю. При наявності в ротовій порожнині слизу голову й плечі потерпілого необхідно повернути набік, носовою хустинкою або краєм сорочки, намотаними на вказівний палець, прочистити рот та гортань. Повернути голову в положення рівно. Після цих попередніх підготовчих дій можна приступити до штучної вентиляції легень і масажу серця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суть штучного непрямого масажу серця полягає в насильному стискуванні серця для стимуляції проходження крові по судинному руслу.

Встаньте на коліна збоку постраждалого. Покладіть основу долоні однієї руки на центр грудної клітки постраждалого. Зчепіть руки в замок. Натискайте "п'яткою долоні". 

Тримайте руки прямо. Розмістіться вертикально над грудною кліткою постраждалого і тисніть на грудину як мінімум на глибину 5 см, але не більш ніж 6 см. Після кожної компресії звільняйте грудину від тиску, але не відривайте руки від грудної клітки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зробіть 30 компресій.

Робіть компресії з частотою 100–120/хв.

03.04.20 Розділ: Домедична допомога
Тема: Базова підтримка життя

Повторити непрямий масаж серця,як спосіб відновлення діяльності

зв111.jpg
зв112.png
зв113.jpg

Завдання:

  1. Теми для опрацювання:

  • Поняття про реанімацію. Основні реанімаційні заходи.

  • Поняття про опіки. Характеристика термічних, хімічних, променевих і  радіаційних опіків. Домедична  допомога при опіках.

 

  1. За допомогою інтернет-джерел та вказаних посилань в робочих зошитах законспектувати основну інформацію, яка розкриє зміст вище зазначених тем.

 

 

 

     Основні реанімаційні заходи

Завдання:
1. Теми для опрацювання:
- Тепловий та сонячний удар, причини та симптоми їх розвитку, домедична допомога.
- Обмороження та його періоди. Класифікація обмороження. Стадії загального замерзання тіла. Домедична допомога при обмороженнях.

2. За допомогою Інтернет-джерел та вказаних посилань, в робочих зошитах, законспектувати основну інформацію, яка розкриває зміст вище зазначених тем.

 

 

 

 

Завдання (15.04.)

1. Теми для опрацювання:

  • Дія електричного струму на організм людини. Електротравма як наслідок ураження. Характеристика порушень в організмі людини від дії електричного струму. Надання домедичної допомоги при ураженні електричним струмом.

 

2. За допомогою Інтернет-джерел та вказаних посилань, в робочих зошитах, законспектувати основну інформацію, яка розкриває зміст вище зазначеної теми.

11 клас (Дівчата)

bottom of page